ETYKIETY TERMICZNE

5 zastosowań etykiet termicznych w przemyśle spożywczym

etykiety termiczne przemysł spożywczy

Etykiety termiczne stanowią najbardziej ekonomiczny rodzaj materiałów eksploatacyjnych naklejanych na produkty. Warto jednak dobrze poznać ich cechy, aby upewnić się, że sprawdzą się w wybranej branży i w konkretnym użyciu. Istnieje szereg zastosowań, w których stanowią najlepszy możliwy wybór, ale trzeba również poznać ich wady. Z naszego tekstu dowiesz się, kiedy warto użyć etykiet termicznych w przemyśle spożywczym. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury naszego wpisu! Pomożemy Ci zdecydować, czy w Twojej firmie tego typu etykiety na żywność mają rację bytu.

Charakterystyka etykiet termicznych

Głównymi zaletami etykiet termicznych są:

  • niskie koszty eksploatacji,
  • łatwość obsługi urządzeń pracujących w tej technologii zadruku,
  • możliwość stosowania na szeroką skalę,
  • doskonałe efekty przy druku dużych ilości materiałów eksploatacyjnych naraz.

Należy jednak pamiętać o tym, że każdy typ naklejek ma także swoje wady. W tym przypadku jest to brak odporności na zmienne temperatury, promieniowanie UV czy wilgoć. Jeśli więc w Twojej firmie potrzebne są etykiety do głębokiego mrożenia, to powinieneś wybrać trwalsze rozwiązanie. Etykiety termiczne polecamy natomiast do krótkoterminowych prac oraz do stosowania w suchych pomieszczeniach, w których panuje temperatura pokojowa. Sprawdzą się, chociażby w przestrzeniach magazynowych, do znakowania przesyłek, etykietowania produktów, które nie muszą znajdować się w lodówkach lub chłodniach itp.

Jak wykorzystać termiczne etykiety na żywność?

Przemysł spożywczy to bardzo szeroka branża, w której istnieje wiele sposobów na wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych zadrukowanych metodą termiczną. Takie naklejki mogą zawierać na przykład informacje o produktach, mogą służyć do ich personalizacji, do kontrolowania jakości i bezpieczeństwa żywności, a także do zarządzania magazynem czy do celów marketingowych. W tych pięciu zastosowaniach etykiety termiczne będą odpowiednio trwałym rozwiązaniem, jeśli tylko spełnisz wcześniej opisane warunki. Kluczowe jest, aby nie znajdowały się one w trudnym otoczeniu i nie były narażone na chemikalia czy eksploatowane przez długi czas.

Sprawdzone etykiety na słoiki i paczki

Etykiety samoprzylepne są często używane do oznaczania opakowań produktów spożywczych. Mogą zawierać informacje o ich nazwie i składnikach. Z powodzeniem wykorzystasz je także jako etykiety na słoiki czy paczki do wysyłki, umieszczając na nich logo firmy albo grafikę, które pozwolą Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Tutaj warto wspomnieć o możliwości personalizacji etykiet w naszym sklepie. Dzięki temu staną się jeszcze bardziej unikalne. Kolejne zastosowanie tych naklejek to kontrola jakości i bezpieczeństwa żywności. Twoje etykiety na przetwory mogą na przykład zawierać informacje o temperaturze przechowywania produktów, alergenach oraz datach produkcji i ważności.

Nie sposób również pominąć kwestii reklamowych. Tymczasowa etykieta na alkohol czy inny wyrób spożywczy może zawierać informacje o promocji, konkursie czy nadchodzącej premierze nowego smaku. Równie istotne jest jednak użytkowanie tego typu naklejek w celach magazynowania i transportu. Przez to, że technologia termiczna jest bardzo ekonomiczna i prosta, można ją stosować nie tylko, drukując etykiety na miód, soki, słodycze itp., ale również do znakowania przesyłek dla kurierów lub pracowników magazynu.