DRUKARKI DO ETYKIET

Drukarka etykiet termiczna czy termotransferowa? Jaką wybrać?

drukarka termiczna czy termotransferowa

Jakość firmowego wyposażenia wpływa na funkcjonowanie całego biznesu. Warto zatem poświęcić czas na dobór odpowiedniego sprzętu, który zapewni oczekiwane rezultaty. W naszym artykule publikujemy informacje, które pomogą zdecydować, czy lepiej sprawdzi się u Ciebie termiczna, czy termotransferowa drukarka etykiet. Dzięki temu łatwiej kupisz urządzenie, którego potrzebujesz i które pozwoli Ci zorganizować pracę w optymalny sposób: czy to w jednoosobowej działalności, czy w dużej firmie produkcyjnej. Zapraszamy do lektury, a w razie pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Drukarki do etykiet – czym się kierować podczas wyboru?

Jeśli szykujesz się do zakupu drukarki do etykiet, musisz wiedzieć, na jakich jej cechach najbardziej Ci zależy. Czy potrzebujesz bardzo trwałych naklejek z kodem kreskowym lub informacjami o produktach, które będą wyglądać świetnie nawet po kilku latach? Szukasz urządzenia, które pozwoli wykonać zadruk odporny na uszkodzenia mechanicznie, promieniowanie UV czy chemikalia? A może wystarczą Ci etykiety o klasycznej trwałości, którymi znakuje się na przykład żywność? Z pewnością poza kwestiami trwałości powinieneś wziąć także pod uwagę aspekty ekonomiczne, warunki panujące w zakładzie pracy itp.

Drukarka termiczna

Termiczne drukarki do etykiet są urządzeniami łatwymi w obsłudze, tanimi w eksploatacji, a przy tym bardzo wydajnymi. Zastosowanie do nich etykiet termicznych ECO pozwoli najtaniej wydrukować niezbędne informacje o produkcie. Jeśli jednak potrzebujesz zadruku odpornego na wilgoć, długotrwałe działanie promieni słonecznych czy niskie temperatury, wybierz drukarkę termotransferową lub specjalnie wzmocnione etykiety TOP. Będą one świetnym rozwiązaniem pośrednim, jeśli nie oczekujesz wieloletniej trwałości, ale zależy Ci, by pole zadruku wyglądało dobrze mimo możliwości zarysowania czy kontaktu ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Drukarka termotransferowa

W odróżnieniu od drukarki termicznej, drukarka termotransferowa do eksploatacji potrzebuje czegoś więcej niż tylko rolki etykiet. Należy do niej dokupić jeszcze folię barwiącą, która odpowiada za przeniesienie pigmentu na etykietę. Taki zadruk jest bardziej odporny na ścieranie, upływ czasu, słońce czy wilgoć. Eksploatacja urządzeń jest jednak trochę droższa. Tego typu sprzęt nadal jest jednak łatwy w obsłudze i pozwala szybko zadrukować potrzebną ilość etykiet. Ich wieloletnia trwałość sprawia zaś, że klient nawet po latach bez problemu odczyta z opakowania produktu potrzebne informacje.

Wybór etykiet do drukarki

Etykiety do drukarki stanowią ważną część kosztów eksploatacji urządzenia. Ceny materiałów termicznych i termotransferowych są jednak bardzo podobne. Różnica polega więc na tym, że do drukarki termotransferowej należy dokupić taśmę barwiącą. Ona stanowi różnicę w kosztach. Przed zakupem urządzenia warto jednak zadać sobie dodatkowe pytanie, czy potrzebujesz produktu o jakości i wydajności przemysłowej, czy wystarczy Ci niewielki sprzęt biurkowy. Ten aspekt również może pomóc Ci w wyliczeniu kosztów inwestycji i podjęciu ostatecznej decyzji co do modelu drukarki do etykiet dla Twojej firmy.