ETYKIETY FOLIOWE, ETYKIETY PAPIEROWE, ETYKIETY TERMICZNE, ETYKIETY TERMOTRANSFEROWE

Etykiety samoprzylepne w branży kosmetycznej: jak je wykorzystać do budowania marki?

Wygląd opakowań produktów kosmetycznych ma znaczenie! Klienci często kupują na podstawie wrażeń wizualnych, jakie zapewnia im dany preparat, dlatego etykiety samoprzylepne stanowią tak ważny element w budowaniu marki. Mogą pomóc w wyróżnieniu kosmetyku na rynku, przekazaniu informacji o marce i zwiększeniu jej świadomości wśród klientów. W jaki sposób sprawić, żeby oznaczenia znajdujące się na kremie czy szamponie nie były tylko suchymi informacjami i pomagały osiągnąć zamierzone cele biznesowe? To zagadnienie, któremu można poświęcić wiele godzin rozważań. My jednak publikujemy krótką pigułkę wiedzy, aby dać Ci ogólny obraz tematu.

Jak wybrać etykiety na kosmetyki?

Aby dopasować naklejki samoprzylepne do zapotrzebowania, należy rozważyć kilka kwestii. Jeśli prowadzisz niewielką manufakturę, w której wszystko robisz sama, to prawdopodobnie Twoje etykiety na kosmetyki będą się różnić od tych wykorzystywanych przez wielkie korporacje. Inne będą też naklejki, które zawierają dodatkowe informacje o produkcie, a inne będą zadrukowywane elementami wizualnymi, pozwalającymi wyróżnić się danej marce. Duże znaczenie ma także charakterystyka konkretnego wyrobu. Jeśli jest to mydło ekologiczne, zastosowanie naklejek z tworzyw sztucznych może być źle odebrane przez potencjalnych klientów. Podsumowując te informacje, możemy stwierdzić, że znaczenie mają m.in.:

  • wielkość produkcji,
  • przeznaczenie, np. etykieta na krem z tłumaczeniem na lokalny język albo z logo firmy,
  • cechy produktu.

Trwałość etykiet a odbiór marki

Istnieje jeszcze jeden ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, wybierając naklejki na kosmetyki. Musisz pamiętać o tym, że etykieta na szampon, tusz do rzęs czy krem do twarzy będzie stale wystawiona na działanie wilgoci w łazience. Z tego względu, co do zasady nie sprawdzą się tutaj etykiety termiczne. Lepiej zdecydować się na termotransferową technologię zadruku, jednak znaczenie ma także sposób klejenia nalepek oraz materiał, z którego są wykonane. Pamiętaj, że najbardziej atrakcyjny design i logo nie pomogą, jeśli po kilku miesiącach na butelce z kosmetykiem nie zostanie po nich ślad. Nie wpłynie to pozytywnie na budowanie Twojej marki.

Etykiety samoprzylepne jako narzędzie marketingowe

Wiesz już, jak dobierać etykiety, aby pomogły Ci w budowaniu pozytywnego obrazu marki. Co jeszcze ma znaczenie, kiedy chcesz wyróżnić się na tle konkurencji? Przede wszystkim stwórz atrakcyjny design. Naklejki na produkty powinny być projektowane w taki sposób, aby przyciągały uwagę i wyróżniały się na sklepowej półce. Pomocna może być usługa tworzenia spersonalizowanych materiałów eksploatacyjnych, którą posiadamy w swojej ofercie. Możesz zdecydować się na etykiety na zamówienie i w ten sposób mieć wpływ na każdą ich cechę: od kształtu i wymiarów poprzez sposób klejenia, a na specyfikacji nadruku kończąc. Tym, co wyróżni Twój produkt, będzie także umiejętnie stworzona warstwa tekstowa. Zamiast suchych informacji o kosmetyku możesz na przykład umieścić na opakowaniu listę korzyści z jego stosowania, opisaną w nietypowy sposób.