ETYKIETY TERMICZNE

Etykiety termiczne jako narzędzie do zarządzania magazynem i zapasami

Zastanawiasz się, w jaki sposób oznaczyć kartony, pudła czy konkretne produkty na magazynie? Służą do tego na przykład etykiety termiczne. Są one powszechnie wykorzystywane jako narzędzie do zarządzania zapasami oraz kontrolowania procesów logistycznych. Stosuje się je między innymi do identyfikacji i łatwiejszego lokalizowania towarów na półkach, do śledzenia stanów magazynowych oraz do automatyzacji wielu procesów mających miejsce na dużych halach przemysłowych i w centrach logistycznych. Jeśli jesteś ciekaw, jak wykorzystywane są etykiety termiczne w tego typu przestrzeniach, zapraszamy do lektury!

Jakie etykiety logistyczne wybrać?

Zarządzanie powierzchnią magazynową wymaga dobrej organizacji. Odpowiednie oznakowanie przestrzeni oraz towarów znajdujących się na regałach pozwala zautomatyzować i przyspieszyć wiele poszczególnych procesów. Pomocne są tu etykiety logistyczne, które sprawdzą się w konkretnych warunkach, panujących w Twojej firmie. Co może wesprzeć Cię w ich wyborze? Publikujemy kilka kryteriów, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę przed zakupem:

  • zapotrzebowanie ilościowe na etykiety,
  • charakterystykę otoczenia, w którym mają być używane (ewentualna wilgoć, narażenie na substancje chemiczne),
  • konkretne przeznaczenie etykiet,
  • jakie są dedykowane drukarki do etykiet (ich wytrzymałość, łatwość obsługi itp.)

Kryteria wyboru etykiet

W dużych przestrzeniach magazynowych najczęściej stosuje się etykiety termiczne. Są one najbardziej uniwersalne oraz ekonomiczne. W niektórych przypadkach jednak może być konieczne zastosowanie innych naklejek na produkty i opakowania, dlatego zachęcamy do uważnego przyjrzenia się powyższym kryteriom. W razie potrzeby chętnie podpowiemy też przy ich wyborze oraz spersonalizujemy etykiety logistyczne dostępne w naszym sklepie. Najważniejsze to upewnić się, na jakich cechach materiałów eksploatacyjnych szczególnie Ci zależy. Jeśli posiadasz wielkie przestrzenie magazynowe, a co za tym idzie, zapotrzebowanie ilościowe na etykiety jest naprawdę spore, czynnik ekonomiczny będzie dla Ciebie kluczowy. Wówczas docenisz również łatwe w obsłudze i tanie w użytkowaniu termiczne drukarki etykiet.

Zastosowanie etykiet termicznych w przestrzeniach magazynowych

Brak przemyślanego systemu znakowania towarów na hali magazynowej skutkuje wydłużeniem poszczególnych procesów logistycznych i prowadzi do znacznego zmniejszenia efektywności pracy. Od początku działalności warto więc stosować czytelne etykiety, które będą współpracować z systemem CRM użytkowanym w firmie. Dzięki temu na podstawie kodu kreskowego czy QR pracownik będzie w stanie odczytać wszystkie niezbędne informacje dotyczące poszczególnych produktów, takie jak: ilość, cena, nazwa czy numer seryjny. Po podłączeniu skanera kodów do komputera możliwe będzie również poznanie innych cech danego towaru, takich jak numery partii, daty produkcji czy ważności. Odpowiednia etykieta logistyczna pozwoli również szybko zlokalizować produkt na półce, dzięki czemu będzie można usprawnić proces wysyłki.