ETYKIETY TERMOTRANSFEROWE

Jakie etykiety wybrać na produkty do głębokiego mrożenia?

Różnorodność komponentów, z których mogą być wykonane etykiety samoprzylepne, jest duża. To pozwala dobrać produkty do warunków, w których będą użytkowane tak, aby były odporne na uszkodzenia, zawilgocenie czy ścieranie. Dzięki temu obecny na nich nadruk pozostaje czytelny przez długi czas. Jakie zatem etykiety wybrać, gdy konieczna jest trwałość w warunkach głębokiego mrożenia? Takie środowisko wymaga zastosowania szczególnie solidnego papieru oraz specjalnego kleju, który zapobiegnie przedwczesnemu odklejeniu etykiety oraz jej rozmrażaniu.

Etykiety samoprzylepne – wybór produktów do głębokiego mrożenia

Potrzebujesz naklejek na produkty żywnościowe, które wytrzymają w warunkach szybkiego zamrażania, a następnie przechowywania w temperaturze -18 stopni Celsjusza i niższej? Do wyboru masz etykiety samoprzylepne termiczne oraz termotransferowe. Te pierwsze stanowią nieco mniej trwałe rozwiązanie, jednak doskonale sprawdzą się, jeśli nie potrzebujesz powierzchni zadruku szczególnie odpornej na wilgoć. Te drugie to dobre etykiety do głębokiego mrożenia, gdy potrzebujesz najwyższej możliwej odporności.

Wśród produktów termicznych dostępne są etykiety ECO oraz Thermal TOP. Jeżeli potrzebujesz ekonomicznego rozwiązania do krótkotrwałego zastosowania, możesz zdecydować się na produkty ECO. Charakteryzują się one jednak najmniejszą trwałością z wymienionych tu rozwiązań. Z kolei papier Thermal TOP użyty do produkcji etykiet zapewni skuteczną ochronę przed wilgocią czy tłuszczami. Zadruk pozostanie czytelny nawet w sytuacji kontaktu z którymś z tych czynników. Dodatkowym atutem tych etykiet jest doskonałe odwzorowanie kolorów, które pozostanie wyraźne przez długi czas.

Odporny zadruk etykiet termotransferowych

Etykiety termotransferowe w porównaniu do tych termicznych zapewniają bardziej wytrzymałą powierzchnię zadruku. Są odporne na zarysowania, ścieranie, wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Papier TTR to wysokojakościowe tworzywo półbłyszczące, pokryte specjalną warstwą ochronną. Dzięki jego zastosowaniu masz pewność, że Twoje etykiety na produkty mrożone pozostaną w niezmienionym stanie przez długi czas. Możesz użyć ich zarówno do głębokiego mrożenia, jak i do późniejszego przechowywania w niskich temperaturach.

Klej na etykiety do głębokiego mrożenia

Równie istotny jak tworzywo, z którego wykonane są etykiety, jest klej, który zapewni ich dokładne przywieranie do powierzchni opakowań z żywnością. W przypadku zwykłych mrożonek zazwyczaj wystarcza użycie mocnego kleju kauczukowego, jednak w procesie głębokiego mrożenia lepiej sprawdza się extra mocny klej, przeznaczony specjalnie do takich warunków. Jest to produkt, dzięki któremu etykieta pozostaje na miejscu nawet w warunkach podwyższonej wilgotności. Ostateczny dobór kleju zależy od wielu czynników, także od materiału, z którego wykonane jest znakowane opakowanie. 

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj etykiety samoprzylepnej sprawdzi się najlepiej w warunkach Twojego przedsiębiorstwa, zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia. Chętnie doradzimy Ci wybór gotowych rozwiązań lub stworzymy etykiety na indywidualne zamówienie.