ETYKIETY PAPIEROWE, ETYKIETY TERMICZNE, ETYKIETY TERMOTRANSFEROWE

Rodzaje etykiet papierowych

etykiety papierowe

Rodzaje etykiet papierowych

Estetycznie zadrukowana etykieta papierowa to nie tylko nośnik informacji (często kodów kreskowych oraz informacji o danej firmie), ale i doskonała wizytówka przedsiębiorstwa. Wielość dostępnych etykiet pozwala dobrać produkt do indywidualnych potrzeb. Jakie są rodzaje etykiet papierowych?

Etykiety termiczne ECO

Główną zaletą etykiet tego rodzaju jest łatwość aplikacji w drukarkach termicznych oraz termotransferowych. Ich użycie nie wymaga zakładania dodatkowej taśmy barwiącej, a nadruk zmienia barwę pod wpływem ciepła. Ponadto, wraz z papierowymi etykietami termicznymi stosowane są kleje – począwszy od standardowego, aż po mocny kauczukowy. Etykiety termiczne ECO charakteryzują się jednak przeciętną trwałością nadruku.

Etykiety termiczne TOP

Naklejki, etykiety termiczne TOP pokryte są warstwą ochronną, która chroni materiał przed wilgocią oraz tłuszczem. Zaletą tych etykiet jest łatwa aplikacja w drukarkach termicznych bez konieczności zakładania folii barwiącej. Etykiety tego typu nie powinny być eksponowane przez długi czas na światło i ciepło, oba te czynniki mają negatywny wpływ na pokrywający je nadruk.

Etykiety papierowe MAT matowe

Etykiety papierowe MAT matowe mogą być powleczone materiałem, który chroni je przed wilgocią i zapewni lepszą czytelność kodów kreskowych. Na etykietach matowych można drukować przy użyciu techniki fleksograficznej. Dzięki dużemu kontrastowymi i doskonałemu odczytowi kodów kreskowych mogą być bez trudu rozpoznawalne przez skaner. Tego rodzaju etykiety sprawdzą się także np. do przybijania pieczątek czy znakowania datownikiem.

etykiety papierowe
etykiety papierowe